نرم افزار فروش خوب چه مزایای برای کسب و کار من دارد؟

مزیت های یک نرم افزار فروش خوب

حتما” برایتان این سوال پیش آمده است که از بین نرم افزارهای مختلف حوزه مالی، کدامیک برای کسب وکار من مفید و مناسب است.در بین مجموعه نرم افزارهای مالی، کاربرد نرم افزار حسابداری شناخته شده تر و نیازش در همه انواع کسب و کارها ملموس تر است.اما در مورد سایر نرم افزارهای مالی چطور؟

در این مبحث، به بررسی یکی از نرم افزارهای پرکاربرد این حوزه، یعنی نرم افزار فروش می پردازیم.

 

گزارش خرید و فروش فصلی

نوع کسب و کار شما چیست؟

اگر کسب و کارتان، فروش کالا و خدمات است، قطعا به نرم افزاری برای نگهداری اطلاعات مشتریان و چاپ صورتحسابها نیاز دارید.

نرم افزارهای ساده و ارزانی برای صدور فاکتور فروش در بازار وجود دارند. اما آیا انتظارتان از یک نرم افزار فروش در همین حد است؟

یک نرم افزار فروش واقعی باید بتواند به افزایش فروش و درآمد شما کمک کند. به عنوان صاحب یک کسب و کار یا یک مدیر فروش، ایده های زیادی برای افزایش فروش دارید. میخواهید روند کار از بازاریابی تا تحویل کالا و وصول وجوه ساده تر و سریعتر انجام شود. نرم افزار فروش باید در این راه شما را یاری کند. برای رسیدن به این منظور باید با قابلیتهای اصلی نرم افزار فروش آشنا شوید.

چند قابلیت اساسی و مهم یک نرم افزار فروش خوب

  • امکان تعریف چندین نرخ برای یک کالا

نرم افزار فروش باید بتواند چند نرخ مختلف را برای یک کالا نگهداری کند. در این صورت شما میتوانید برای مشتریان مختلف بر اساس نوع خریدشان و روابط کاریتان، نرخ مخصوص داشته باشید.هنگام صدور فاکتور نرم افزار بر اساس نام مشتری نرخ مرتبط با او را درج میکند.

  • امکان تعریف انواع تخفیفها و جوایز برای مشتریان

یکی از راههای افزایش فروش و جلب رضایت مشتریان، اهدای جوایز و تخفیفات بر اساس میزان خریدشان است.

نرم افزار فروش باید بتواند ایده های شما را در این رابطه به شکل فرمولهای محاسباتی دریافت کند. سپس بر اساس فاکتورهای صادر شده برای مشتریان، جوایز و تخفیفها را محاسبه کند.

  • امکان تعیین نحوه پرداخت پورسانت بازاریابان و فروشندگان

یکی از عوامل موثر در انگیزه بازاریابان و فروشندگان برای تلاش بیشتر و فروش بالاتر، پرداخت پورسانت متناسب با میزان تلاششان است. نرم افزار فروش باید بتواند روشهای محاسبه مدنظر شما را دریافت کند. فروش بازاریابان را گزارش کند و پورسانت آنها را به طور دقیق محاسبه کند.

  • داشتن گزارشهای آماری دقیق از وضعیت فروش

نرم افزار فروش باید وضعیت موجود را به خوبی به تصویر بکشد. به شما گزارش دهد که کدام کالایتان پرفروش تر است، چه ماهها و فصولی بیشتر میفروشید.کدام مشتریان خرید بالاتری دارند.کدام فروشندگان عملکردشان بالاتر است.

با داشتن چنین اطلاعاتی برنامه ریزی آینده فروش شما دقیقتر و نتیجه بخش تر خواهد بود.

لازم است نرم افزار فروش گزارش های لازم در این زمینه را ارائه دهد تا شما بدون صرف وقت زیاد و محاسبات پیچیده، اطلاعات پایه برای تصمیم سازی را بدست آورید.

به طور خلاصه میتوان گفت، اگر شما برای فروش بیشتر، ایده های زیادی در سر دارید، نرم افزار فروش مناسب میتواند ابزار مناسبی برای پیاده سازی ایده هایتان باشد.

 

نرم افزار فروش

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 13 =