۱-درخواست مشاوره رایگان و دموی آنلاین

کافیست با کارشناسان فروش بامداد تماس بگیرید یا اطلاعات فرم مشاوره رایگان و دموی آنلاین را تکمیل کنید. برای تکمیل سریع فرم، نام و شماره تماس برای ارتباط کافی می باشد.

۲- بررسی مسائل موجود و تحلیل نیاز های نرم افزاری شما

پس از تماس با کارشناسان بامداد، گزارشی دقیق از وضعیت و نیازهای موجود شما تهیه می شود، در این مرحله از نوع کسب و کار شما، شرایط و نرم افزارهای موجود، انواع گزارشات مورد نیاز، نکات مثبت گردش کار فعلی و نقاط ضعف آن سوال می شود.

 ۳-ارائه راهکار نرم افزاری و اجرائی

پس از بررسی نیازها و توقعات شما یک یا چند راهکار به شما ارائه می شود که شما بر اساس توان اجرایی و مالی مجموعه خود می توانید یکی از این راهکار ها را انتخاب کنید. باید توجه داشت که در بعضی موارد مشاوران بامداد ممکن است تشخیص دهند که بسته های نرم افزار بامداد راهکار مطلوب شما نیست در آنصورت حتما راهکار جایگزینی به شما ارائه خواهد شد. این راهکار ممکن است بصورت مشاوره مالی، نرم افزار سفارشی و یا بسته های نرم افزاری سایر همکاران باشد.

۴-نصب و راه اندازی نرم افزار بامداد

پس از خرید نرم افزار مورد نظر به همراه سفارشی سازی و تغییراتی که در تحلیل کسب و کار شما مشخص گردیده نصب راه اندازی و تحویل می گردد.

۵- آموزش نرم افزار بامداد

بر اساس نوع بسته خریداری شده آموزش بصورت بسته های الکترونیکی یا جلسات آموزشی در شرکت بامداد و یا محل مشتری در اختیار خریدار قرار می گیرد و نحوه کار با نرم افزار ها توسط کارشناسان ما به کاربران سیستم آموزش داده می شود.

۶-پشتیبانی

راه های ارتباطی مختلفی جهت پشتیبانی فراهم کردیم تا شما بتوانید ساده و سریع با ما در ارتباط باشید. ارتباط با ایمیل suppprt@bamdadsoft.com ارسال پیامک به شماره ۳۰۰۰۷۳۲۴۰۰۴۶۸۳ و ارسال فکس به شماره ۸۹۷۷۹۱۶۳ به لحظه در لیست کاری واحد پشتیبانی قرار خواهد گرفت و مطمئن باشید کارشناسان ما به ترتیب اولویت با شما تماس می گیرند.

علاوه بر آن می توانید سوالات خود را از طریق گفتگوی آنلاین در پایین صفحات سایت یا باشگاه مشتریان مطرح کنید.

همچنین خطوط تلفن شرکت نیز در ساعات اداری پاسخگوی  شما می باشد.