به این سه دلیل پرداخت نقدی در کسب و کارهای کوچک حذف می شود

3 Reasons Your Small Business Should Go Cashless

 

آخرین باری که برای خرید از پول نقد استفاده کرده اید را به یاد دارید؟ امروزه افراد حتی به همراه داشتن پول نقد هم تمایلی ندارند. با ظهور و عرضه سامانه های پرداخت دیجیتالی بر روی موبایل مثل Apple Pay،Samsung Pay، PayPal ،Google Wallet در سراسر دنیا تمایل به استفاده از پول نقد بسیار کاهش یافته است. در کشور ما نیز که استفاده از اپلیکیشن های مذکور با مشکل مواجه است؛ استفاده از برخی سامانه ها نظیر آسان پرداخت و اپلیکیشن های بانکی پرداخت نقدی را برای افراد میسر می کند.

در واقع طبق گزارش World pay’s 2018 Global Payment ، پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۲ پرداخت های موبایلی تا ۲۸ درصد افزایش داشته و پرداخت های نقدی و کارت های بانکی و اعتباری را پشت سر بگذارد. روند فوق بیانگر آن است که به زودی پرداخت های نقدی با کسب و کارها خداحافظی خواهند کرد. شاید اکنون تصور توقف استفاده از وجه نقد در معاملات کمی برایمان عجیب و غیر قابل باور باشد. اما این کار می تواند در آینده منافع زیادی به همراه داشته باشد. حال با هم سه دلیلی که کسب و کارهای کوچک را از تراکنش های نقدی بی نیاز می کند، باهم بررسی می کنیم:

 

کارایی پرداخت را افزایش می دهد.

امروزه مصرف کنندگان درگیر کار هستند و نمی توانند وقت خود را برای یک پرداخت ساده هدر دهند. به همین منظور شرکت هایی همچون Starbucks برنامه های سفارش و پرداخت بر روی تلفن همراه به مشتریان عرضه می کنند که به آنها امکان پیش پرداخت می دهد. همچنین سرویس هایی نظیر Amazon Go امکان خرید از فروشگاه ها بدون پرداخت نقدی را برای شما فراهم می کند. به نقل از گزارش E-Marketer امروزه ۴۳ درصد از کاربران اینترنتی در امریکا ترجیه می دهند به جای انتظار در صف پرداخت فروشگاهی از Scan and go (اسکن کن و برو) استفاده نمایند.

همچنین پرداخت های غیر نقدی به شما در راه اندازی کسب و کارهای پویا Business on the go کمک می کند. بطور مثال برای عرضه های کوتاه مدت و نمایشگاهی می توانید به جای آنکه پرداخت های خود را محدود به یک صندوق کنید، با استفاده از اپلیکیشن های دیجیتال و تلفن همراه به آسانی امکان پرداخت همراه را برای مشتریان تان فراهم کنید.

 

Related image

این کار فرآیند حسابداری را برای شما آسان تر می کند.

وقتی کسب و کار شما با پول نقد سر و کار دارد، به معنای واقعی کلمه باید تومان به تومان آن را بشمارید و محاسبه نمایید. این امر می تواند تا حدی نا امید کننده باشد. به خصوص در مواقعی که موجودی صندوق شما کم است و نمی توانید دلیل آن را پیدا کنید.  اما با پرداخت موبایلی و دیجیتال، هر تراکنش به صورت خودکار ردیابی و ضبط می شود، این به آن معناست که فضای کمتری برای خطا از طرف شما و زمان کمتری برای محاسبه دستی و ثبت تراکنش ها صرف می شود. همچنین با عدم نیاز به مراجعه روزانه به بانک برای کنترل پرداخت ها در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید. علاوه بر این مشاهده و کنترل بهنگام نقدینگی به شما کمک می کند تا تصمیم گیری های تجاری بهتری داشته و درآمد خالص خود را افزایش دهید.

 

خطرات احتمالی را کاهش میدهد.

به دلایل روشن، حمل و نگهداری دستی وجه نقد خطر سرقت را افزایش می دهد. شما نه تنها باید نگران مجرمان تصادفی در مسیر باشید، بلکه باید همواره کارمندانی که با صندوق سر و کار دارند را نیز زیر نظر داشته باشید. چندی پیش مالک کافی شاپ پارک بالتیمور امریکا The Baltimore Sun اظهار داشت در مدت ۴ ماه پنج بار مورد سرقت مسلحانه قرار گرفته است. او از تصمیم خود به حذف هرگونه پرداخت نقدی پرده برداشت. این مالک از نگرانی های خود نسبت به مشتریان وفاداری که از کارت های اعتباری استفاده نمی کنند، صحبت نمود. اما وی متعهد شد که به این دسته از مشتریان کارت های هدیه ارائه کند. به طور کلی، با تراکنش های غیر نقدی می توانید ضمن حفظ امنیت دارایی شرکت، امنیت کارمندان خود را نیز افزایش دهید.

 

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 3 =